badge-g

حدود دو سه هفته از انتشار نسخه ی دوم بازی ویراژ به نام shadow racer میگذرد، یک بازی ماشین سواری جذاب که میتواند باعث ارتقای کیفی سطح بازی های ایرانی شود. هر چند ویراژ2 از نظر گیم دیزاین تغییر چندانی نسبت به نسخه ی قبلی خود نکرده اما پیشرفت قابل توجهی در کیفیت گرافیکی داشته که حتما توجه هر گیمری را به خودش جلب میکند. این ویژگی از مهم ترین تغییرات این نسخه ی ویراژ می باشد. جاده های بازی از جزئیات بسیار خوبی برخوردار هستند که بازی را برای شما لذت بخش تر میکند و باید بگوییم بسیار جذاب و متوع طراحی شده اند. همچنین نورپردازی بسیار عالی این نسخه یکی از دلایل پیشرفت گرافیکی این نسخه می باشد که در نسخه ی قبلی بدین شکل دیده نمیشد. جاده ها از تنوع بسیار خوبی برخوردار هستند و جاده های طراحی شده از نظر فضاسازی کاملا با هم متفاوت می باشند.

یکی از ایراداتی که میتوان از نورپردازی بازی گرفت این است که نور ها تاثیر زیادی بر روی ماشین ها نمیگذارند، البته مشخص است که به دلیل محدودیت های اجرایی بازی ها در گوشی و تبلت ها از نورهای real time استفاده نشده اما این امر میتوانست به جذابیت نورپردازی اضافه کند، البته باید بگوییم سازنده ها برای بهبودی نورپردازی با استفاده از تکنیک lightmaping بسیار عالی و با کیفیت عمل کرده اند و نورپردازی در شب و روزو غروب بسیار زیبا و متفاوت به چشم می آیند.

همانطور که گفتیم گیم پلی بازی مانند نسخه ی قبل است و هنوز تنوع های سبک بازی را شاهد هستیم که میتوانید در سه بخش متفاوت کلاسیک،دزد یا پلیس بازی کنید. به نظر میرسد که کنترل ماشین ها بهتر از نسخه ی قبلی شده و این بار لذت بخش تر است. تنوع مدل های ماشین هم قابل قبول است و از کیفیت خوبی برخوردار هستند. یکی از ایراداتی که میتوان از گیم پلی بازی گرفت و به نظر میرسد که برای گیمر ضد حالی محسوب میشود این است که با کوچیکترین برخورد با ماشین ها، ماشین تان از حرکت می ایستد و حتی ممکن است بازی را ببازید.

از نکات ویژه ی مثبت ویراژ2 بخش آنلاین است. به نظر میرسد این بار سازنده ها تمرکز بیشتری بر روی بخش آنلاین بازی داشته اند. در ویراژ2 شما میتوانید به صورت real time با افراد دیگر به رقابت بپردازید که این ویژگی میتواند یک رقابت آنلاین واقعی و جذاب را برای شما رقم بزند و حتما برایتان لذت بخش خواهد بود.

به طور کلی میتوان گفت ویراژ2 نسخه ی پیشرفته ی ویراژ1 هست که این بار با بهبودی در گیم پلی و پیشرفت چشمگیر گرافیکی عرضه شده. با اینکه حجم بازی برای گیمرهای ایرانی ممکن است زیاد باشد اما اگر یک گیمر علاقه مند به سبک ماشین سواری هستید مطمئن باشید تا ویراژ2 در مقابل حجمی که دارد کیفیت بسیار خوبی به شما ارائه میدهد که بازی را برایتان لذت بخش تر خواهد کرد.

ایده 0.75
گیم دیزاین 0.75
داستان 0.5
خلاقیت 0.75
گیم پلی 1
پیاده سازی فنی 1
گرافیک 1
انیمیشن 1
صدا گذاری 1
رابط کاربری 1
مجموع امتیاز

8.75

 

منتقد : مجید توکلی

ارسال دیدگاه