Shadow Racer

مجید توکلی

By مجید توکلی on شهریور ۲۵, ۱۳۹۵

badge-g

حدود دو سه هفته از انتشار نسخه ی دوم بازی ویراژ به نام shadow racer میگذرد، یک بازی ماشین سواری جذاب که میتواند باعث ارتقای کیفی سطح بازی های ایرانی شود. هر چند ویراژ۲ از نظر گیم دیزاین تغییر چندانی نسبت به نسخه ی قبلی خود نکرده اما پیشرفت قابل توجهی در کیفیت گرافیکی داشته که حتما توجه هر گیمری را به خودش جلب میکند. این ویژگی از مهم ترین تغییرات این نسخه ی ویراژ می باشد. جاده های بازی از جزئیات بسیار خوبی برخوردار هستند که بازی را برای شما لذت بخش تر میکند و باید بگوییم بسیار جذاب و متوع طراحی شده اند. همچنین نورپردازی بسیار عالی این نسخه یکی از دلایل پیشرفت گرافیکی این نسخه می باشد که در نسخه ی قبلی بدین شکل دیده نمیشد. جاده ها از تنوع بسیار خوبی برخوردار هستند و جاده های طراحی شده از نظر فضاسازی کاملا با هم متفاوت می باشند.

یکی از ایراداتی که میتوان از نورپردازی بازی گرفت این است که نور ها تاثیر زیادی بر روی ماشین ها نمیگذارند، البته مشخص است که به دلیل محدودیت های اجرایی بازی ها در گوشی و تبلت ها از نورهای real time استفاده نشده اما این امر میتوانست به جذابیت نورپردازی اضافه کند، البته باید بگوییم سازنده ها برای بهبودی نورپردازی با استفاده از تکنیک lightmaping بسیار عالی و با کیفیت عمل کرده اند و نورپردازی در شب و روزو غروب بسیار زیبا و متفاوت به چشم می آیند.

همانطور که گفتیم گیم پلی بازی مانند نسخه ی قبل است و هنوز تنوع های سبک بازی را شاهد هستیم که میتوانید در سه بخش متفاوت کلاسیک،دزد یا پلیس بازی کنید. به نظر میرسد که کنترل ماشین ها بهتر از نسخه ی قبلی شده و این بار لذت بخش تر است. تنوع مدل های ماشین هم قابل قبول است و از کیفیت خوبی برخوردار هستند. یکی از ایراداتی که میتوان از گیم پلی بازی گرفت و به نظر میرسد که برای گیمر ضد حالی محسوب میشود این است که با کوچیکترین برخورد با ماشین ها، ماشین تان از حرکت می ایستد و حتی ممکن است بازی را ببازید.

از نکات ویژه ی مثبت ویراژ۲ بخش آنلاین است. به نظر میرسد این بار سازنده ها تمرکز بیشتری بر روی بخش آنلاین بازی داشته اند. در ویراژ۲ شما میتوانید به صورت real time با افراد دیگر به رقابت بپردازید که این ویژگی میتواند یک رقابت آنلاین واقعی و جذاب را برای شما رقم بزند و حتما برایتان لذت بخش خواهد بود.

به طور کلی میتوان گفت ویراژ۲ نسخه ی پیشرفته ی ویراژ۱ هست که این بار با بهبودی در گیم پلی و پیشرفت چشمگیر گرافیکی عرضه شده. با اینکه حجم بازی برای گیمرهای ایرانی ممکن است زیاد باشد اما اگر یک گیمر علاقه مند به سبک ماشین سواری هستید مطمئن باشید تا ویراژ۲ در مقابل حجمی که دارد کیفیت بسیار خوبی به شما ارائه میدهد که بازی را برایتان لذت بخش تر خواهد کرد.

ایده ۰٫۷۵
گیم دیزاین ۰٫۷۵
داستان ۰٫۵
خلاقیت ۰٫۷۵
گیم پلی ۱
پیاده سازی فنی ۱
گرافیک ۱
انیمیشن ۱
صدا گذاری ۱
رابط کاربری ۱
مجموع امتیاز

۸٫۷۵

 

منتقد : مجید توکلی

Good

 • جاده های متنوع و با جزئیات
 • نورپردازی خوب
 • ماشین های متنوع
 • تنوع گیم پلی
 • رقابت انلاین Real Time

Bad

 • تغییرات ناچیز نسبت به نسخه قبل
8.8

1 Comment

 1. باسلام
  حدود ۳سال کمی. کمتر به این بازی علاقمند شدم وتمام تقلب های مثل ساختن اکانت تقلبی را می دانم وبیشترن کاپ ریسر برامن هست وقتی به تست ریسر رفتم وموضوع اکانت تقلبی رو محرمانه به فردی به نام سینا گفتم بجای تشکر اکانت منو مسدودکردنند میگه باید تمام. چیزها را بگم تا اکانت مو بهم بده.من میخوام شکایت کنم فقط خواستم قبلان شکایت به کسی گفته باشم

  جواب دادن

ثبت دیدگاه

ایمیل شما پیش ما محفوظ است فیلد های ستاره دار اجباری است *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Sign In

Lost Password