جنگاور ایرانی

Garoos

By Garoos on دی ۲۰, ۱۳۹۴

نام : جنگاور ایرانی

سبک : Arcade Shooter

سازنده : بیل گیمز

badge-g

مقدمه :

بازی جنگاور ایرانی را میتوان جزء بهترین بازی ها در سبک خودش دانست ، و در مدت کوتاهی که از انتشار این بازی میگذرد با بازدید خیلی خوبی از سوی گیمرها مواجه شده از این رو تیم دولاگ تصمیم به نقد این بازی گرفت .

ایده و داستان  :

ایده بازی برای ساخت یک نسخه ایرانی از این نوع سبک بازی ها جالب بوده و بازی ساز ما توانسته به خوبی در این قسمت خودی نشان دهد و نمیتوان لقب تقلید را به این بازی داد گرچه بازی هایی با شباهت زیاد به این بازی وجود دارد، داستان بازی معلوم نیست جز این که شما تک تیراندازی حرفه ای هستید و از خاک خود دفاع میکنید در این سبک بازی ها داستان زیاد مورد توجه قرار نمیگیرد ولی انتظار میرفت تیم سازنده در ابتدا شروع بازی روایتی واقعی یا خیالی از دوران جنگ ایران به تصویر میکشید تا هم ارزش های دفاع مقدس ما حفظ شود و هم بازی نیز راه و روش درست  را طی میکرد.

گیم پلی :

بازی از لحاظ گیم پلی به خوبی طراحی شده ولی روند یکسانی دارد.گیمر در بازی نقش یک تک تیرانداز را دارد که باید دشمنان را با تیر اول خلاص کند و مواظب میزان هوشیاری دشمن به خود باشد. بازی دقت و سرعت عمل گیمر را میسنجد،از نکات  جالب این بخش achievement هایی است که فرمانده به گیمر دستور میدهد و پس از انجام achievement ها تعدادی سکه به شما پاداش میدهد که شما با آن از بخش فروشگاه : سلاح،دقت عمل،جلیقه ضد گلوله و غیره را خریداری میکنید تا بتوانید در رقابت امتیازی که با دیگر کاربران دارید پیروز شوید.روند بازی از موج اسان با حساسیت کم دشمن ها به تدریج بیشتر شده و شما را به چالش میکشد.پیشنهاد میشود بازی ساز این بخش را پر جزئیات تر و بهینه تر کند،زیرا در بعضی اوقات لگ هایی جزئی در بخش های مختلف بازی دیده میشود.استفاده از سلاح ها و کاراکتر هایی که در حال حرکت هستند نیز میتوانست به جذابیت بازی اضافه کند.در مورد سسیتم رای دهی من بارها به این بازی رای داده ام ولی popup رای بار ها در قسمت های مختلف بازی دیده میشود و این یک ایراد نسبتا کوچک در برنامه نویسی است که باید رفع شود. شما در این بازی میتوانید امتیاز خود را آنلاین ثبت کنید، باگ بسیار ریزی در این قسمت دیده میشود، وقتی روی این گزینه کلیک میکنید باید نام تان را در کادر وارد کنید که اگر این کار را نکنید بازی با مشکل مواجه شده و باید از بازی خارج شوید !

 

فضاسازی :

فضای بازی  از لحاظ کیفیت برای بازی موبایل کافی است ولی میتوانسب بهتر نیز باشد مدل ها و کاراکتر ها از کیفیت قابل قبولی برخوردارند ، یکسان بودن یکی از مشکلات فضا سازی این بازی است که پس از مدتی خسته کننده و یکنواخت می شود امیدواریم در نسخه بعدی این مشکل برطرف شود و ما با فضاها و مدل های متنوع تری در بازی رو به رو شویم،کاراکتر ها نیز میتوانستند در شکل های متنوع تری در بازی قرار داشته باشند.

 

صدا گذاری :

یکی از نقاط قوت جنگاور ایرانی صداگذاری بازی است که مناسب بوده هم صدای شلیک اسنایپر و هم سلاح دشمنان حس صدای واقعی این نوع سلاح ها را به گیمر می دهد ولی بهتر بود به کاراکتر ها صدایی اضافه میشد.موسیقی مرحله و منوی اصلی نیز مناسب بوده و حس هیجان و جنگاور بودن را القا میکند.

رابط کاربری  :

رابط کاربری از دیگر ویژگی های خوب جنگاور ایرانی است. منوی اصلی بسیار ساده و زیبا طراحی شده و تمامی منو ها در جایگاه درست خود قرار دارند و مناسب این بازی هستند،یکی از پیشنهاداتی که میشود به طراح رابط کاربری داد هنگامی که دشمنان شما را نابود کرده اند میتوانید با پرداخت سکه شانس دوباره ای به خود بدهید و یا ۶ ثانیه صبر کنید،می شد در این حالت دکمه ای برای سریع رد کردن این گزینه طراحی شود.HUD های بازی نیز در قسمت های مناسبی قرار گرفته اند و مشکلی برای سرعت عمل شما ایجاد نمیکند.

 

نتیجه گیری  :

بازی جنگاور ایرانی یکی از بازی های جذاب و رقابتی خوب است که ایرادات نسبتا کمی دارد و میتوان بر این عقیده بود که در نسخه های اولیه بازی این مشکلات طبیعی است امیدواریم به زودی شاهد رشد و پیشرفت این بازی باشیم.

منتقد : محمد گروس

  ۷٫۵  ۱۰ ایده و گیم دیزاین
 ۱٫۵ ۳  ایده
 ۳ ۳ گیم دیزاین
 ۳ ۴ خلاقیت در ایده و گیم دیزاین
۱۰  ۱۵ گیم پلی
 ۱٫۵ ۲ کنترل بازی
 ۱٫۵ ۲ میزان سرگرمی مخاطب
 ۰٫۷۵ ۱ پیاده سازی فنی المان ها
  ۰٫۷۵ ۲ خلاقیت در طراحی روند بازی
 ۱ ۱ سنجش واکنش
 ۰٫۵ ۲ پاور آپ ها
 ۱ ۱   چالش ها
 ۱ ۲  هیجان
 ۱ ۱   wave ها
 ۱ ۱ ریتم و ضرباهنگ بازی
 ۵  ۱۰ گرافیک
 ۳ ۵ طراحی گرافیک
 ۲ ۵  خلاقیت
 ۵ ۵ صداگذاری
 ۲ ۲ موسیقی
 ۳ ۳ افکت های صوتی
 ۷٫۵  ۱۰ رابط کاربری
 ۱٫۵ ۲ خلاقیت در طراحی منو
 ۱ ۱ منوی اصلی
 ۱ ۱ منوی توقف
 ۰٫۵ ۲ استفاده از افکت و انیمیشن در منو
 ۱٫۵ ۲ طراحی گرافیک منو
 ۲ ۲ طراحی HUD
۳۵  ۵۰ مجموع امتیاز
 ۷ / ۱۰

Good

 • صداگذاری مناسب
 • القا حس رقابت به گیمر
 • موزیک متن مناسب

Bad

 • محیط یک شکل در فضا سازی
 • باگ در سیستم رای
 • لگ های جزئی در لود بعضی قسمت ها
7

2 Comments

 1. بد نیس

  جواب دادن
  • در کل بازی خوبیه

   جواب دادن

ثبت دیدگاه

ایمیل شما پیش ما محفوظ است فیلد های ستاره دار اجباری است *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Sign In

Lost Password