Destro

By DevLog on دی ۹, ۱۳۹۴

نام بازی : Destro

سبک : Arcade Casual

سازنده : گروه بازی سازی Crowsware

bazaar-dl

 

اگر به دنبال یک بازی ساده و هیجان انگیز میگردید تا با اعصاب تان بازی کند! بازی جدید Destro که این روزها در کافه بازار منتشر شده، میتواند انتخاب مناسبی باشد.

 

ایده و گیم دیزاین :

Destro یک بازی آرکید (Arcade) می باشد که ایده ی جدید و جالبی دارد و به سادگی ذهن شما را به چالش میکشد و در کنار آن به خوبی میتواند هیجان را به مخاطب القا کند. شما در صفحه ی بازی، سه نوع اشکال هندسی (مثلت،دایره،مربع) را مشاهده میکنید که از بالای صفحه به سمت پایین میایند و تا قبل از اینکه به پایین صفحه برسند، باید دکمه ی مربوطه به هر شکل را فشار دهید. بعضی از اشکال که به صورت “توخالی” هستند نیاز به دو بار زدن دکمه دارند که علاوه بر سخت تر شدن بازی به جذابیت آن اضافه کرده است. در بازی فقط یک پاورآپ مشاهده میشود که میتوانید در صحنه های شلوغ که اشکال هندسی زیادی به پایین میایند از آن استفاده کنید.

 

گیم پلی :

بازی به شدت سخت طراحی شده و به خوبی سنجش واکنش شما را نسبت به تشخیص ذهنی تان می سنجد. در صحنه های شلوغ این عمل به اوج خودش میرسد و ذهن شما مدام در چالش تشخیص اشکال هندسی و فشار دادن دکمه ی مورد نظر است. از ایرادهایی که شاید بتوان به روند بازی گرفت، سخت بودن بازی از همان شروع کار است ! در صورتی که در این جور سبک ها بازی رفته رفته سخت میشود. روند بازی در کل قابل قبول است، اما خلاقیت بیشتر در طراحی مرحله و ایجاد تنوع در ریتم و ضرباهنگ بازی میتواند به جذابیت های آن اضافه کند. همچنین وجود waveهای متنوعی  از اشکال هندسی و پاورآپ های گوناگون، از دیگر مشخصاتی هستند که میتوانند Destro را به یکی از بهترین بازی های آرکید جهانی تبدیل کنند.

 

گرافیک :

Destro از طراحی ساده ای بهره می برد. آیتم های مهم بازی مانند اشکال هندسی به ساده ترین شکل ممکن طراحی شده اند، هر چند کمی خلاقیت در طراحی گرافیکی بازی باعث زیباتر شدن آن میشود، اما این ویژگی را نمیتوان جز عیب های بازی دانست زیرا در این دسته از بازی ها که چالش ذهنی زیادی دارند، سازنده ها ترجیه میدهند تا ذهن شما درگیر پردازش طرح های گرافیکی اضافی نشوند تا تمرکزتان روی چالش تصمیم گیری ها و تشخیص های بازی باشد.

 

صداگذاری :

موزیک مناسبی برای بازی انتخاب شده که حس هیجان و استرس را به گیمر میدهد اما نبود افکت های صوتی هنگام از بین رفتن اشکال هندسی یا ظاهر شدن آن ها از زیبایی صداگذاری بازی کم کرده است. اگر بخواهیم به ضعف هایی از بازی اشاره کنیم، عدم وجود افکت های صوتی میتواند یکی از آن ها باشد، چرا که وجود صدا به انتقالحس هیجان به گیمر کمک میکند.

 

رابط کاربری :

منوی اصلی بازی طرح ساده ای دارد که با وجود انیمیشن اولیه کمی جالب تر شده، طراحی منوی بازی قابل قبول است اما انتظار خلاقیت بیشتری از سازنده ها داشتیم، به هر حال طرح گرافیکی منو که کاملا مرتبط با اشکال هندسی و فضای بازی است جای تقدیر دارد. HUD بازی مانند منو، بسیار ساده طراحی شده که البته سادگی در طراحی گرافیکی، جز مشخصه های این بازی ست.

 

نتیجه گیری :

Destro از بهترین بازی های ساخته شده ی ایرانی آرکید در سبک و سیاق خودش است که توانایی رقابت در بازارهای خارجی را دارد، این بازی با روند سختی که دارد شما را به چالش میکشد و حتی ممکن است برایتان اعتیاد آور باشد !! از تجربه ی این عنوان به هیچ وجه پشیمان نخواهید شد.

 

منتقد : مجید توکلی

 

 ۱۰  ۱۰ ایده و گیم دیزاین
 ۳ ۳  ایده
 ۳ ۳ گیم دیزاین
 ۴ ۴ خلاقیت در ایده و گیم دیزاین
 ۱۴  ۱۵ گیم پلی
 ۲ ۲ کنترل بازی
 ۲ ۲ میزان سرگرمی مخاطب
 ۱ ۱ پیاده سازی فنی المان ها
 ۱٫۵ ۲ خلاقیت در طراحی روند بازی
 ۱ ۱ سنجش واکنش
 ۲ ۲ پاور آپ ها
 ۱ ۱   چالش ها
  ۲ ۲  هیجان
  ۰٫۵ ۱   wave ها
  ۱ ۱ ریتم و ضرباهنگ بازی
۴  ۱۰ گرافیک
 ۲ ۵ طراحی گرافیک
 ۲ ۵  خلاقیت
 ۴ ۵ صداگذاری
 ۲ ۲ موسیقی
 ۲ ۳ افکت های صوتی
  ۹٫۵  ۱۰ رابط کاربری
 ۲ ۲ خلاقیت در طراحی منو
 ۱ ۱ منوی اصلی
 ۱ ۱ منوی توقف
 ۲ ۲ استفاده از افکت و انیمیشن در منو
 ۱٫۵ ۲ طراحی گرافیک منو
 ۲ ۲ طراحی HUD
 ۴۱٫۵  ۵۰ مجموع امتیاز
 ۸٫۳/ ۱۰

Good

  • ایده ی جالب و جدید
  • چالش و سنجش واکنش ذهنی
  • موزیک مناسب
  • پس زمینه های متنوع بازی

Bad

  • سخت بودن زیاد
  • تنوع کم در روند مرحله
  • گرافیک ساده
  • عدم وجود افکت های صوتی
8.3

ثبت دیدگاه

ایمیل شما پیش ما محفوظ است فیلد های ستاره دار اجباری است *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Sign In

Lost Password