کله خفن

Garoos

By Garoos on بهمن ۲۷, ۱۳۹۴

نام : کله خفن

نام سازنده : بال های چوبی

سبک : Arcade

badge-g

مقدمه :

بازی کله خفن بازی نسبتا خوب در سبک خود است و میتواند به راحتی شما را برای زدن رکورد بیشتر درگیر کند از این رو تصمیم به نقد این بازی گرفتیم .

 

ایده و گیم دیزاین :

بازي در سبک Arcade طراحي شده و شما را به رکورد زني تشويق ميکند ولی از لحاظ ایده کله خفن حرف نوع و جدیدی ندارد. پیاده سازی ایده و هم چنین رعایت موارد گیم دیزاین مناسب بوده و ایرادی ندارد ، یکی از نکات خوب کله خفن میزان سختی بازی است که به خوبی رعایت شده و توانسته تبدیل به یک بازی اعتیاداور در سبک خود شود .

 

گیم پلی :

بازی کله خفن سرعت و عکس عمل شما را به چالش می کشد ، شما در بازی در نقش پسری با مزه هستید که عاشق فوتبال و هد زدن است .هدف اصلی گیمر در بازی هد زدن با توپ و نگه داشتن توپ بر روی هوا است ، در همین حین همسایه های مهربان نیز به ترتیب برای  تشویق شما از پنجره ها بیرون می آیند و شما با تاچ بر روی آنها و زدن حرکتی تکنیکی از آن ها ستاره دریافت میکنید و با این ستاره ها از قسمت فروشگاه بازی آیتم های مختلف دریافت می کنید.در منو ی بازی در بخشی شما ماموریت هایی نیز باید انجام دهید که به شکلی جالب طراحی و چیده شده است . فروشگاه بازی نیز از چندین توپ ، سگ ، حرکت های تکنیکی برای دریافت ستاره و پوستر را در خود جا داده که قابل دریافت و خریداری است . یکی از نکات منفی بازی حجم بالای بازی با توجه به امکانات محدود است و هم چنین پروسس زیاد بازی که انتظار می رفت توسط تیم برطرف شود. حجم کم و بهینه سازی یکی از مبحث های مهم بازی سازی است و میتواند باعث موفق بودن یک بازی شود.

 

گرافیک :

بهترین قسمت بازی طراحی گرافیکی بازی است که به خوبی پیاده سازی شده و کیفیت خوبی دارد . کاراکتراصلی ، همسایه ها و دیگر المان های گرافیکی بازی طراحی با مزه ای دارند و این خود باعث جذاب تر شدن باز می شود ، محیط بازی نیز به خوبی طراحی شده و القا کننده کوچه و یاد اور بازی های دوران کودکی است .

 

صداگذاری :

بازی ساز در این بخش با کیفیت و خوب عمل کرده افکت های صوتی درون مرحله و منوی اصلی کاملا از لحاظ کیفیت و محیط بازی مناسب است.موزیک منو جذاب و جالب است ،ولی پیشنهاد می شد در حین بازی نیز موزیکی هیجان انگیز در پس زمینه پخش شود تا حس هیجان بیشتر را به گیمر الغا کند.

 

رابط کاربری :

رابط کاربری بازی جزء بهترین قسمت های بازی است، گرافیک منو همانند محیط بازی بامزه و جذاب است و به خوبی نظر ما را جلب کرده، یکی از نکات خوب این قسمت طراحی و ایده خلاقانه تنظیمات صدا است که به شکل جالبی قابل کنترل است.امتیازات نیز هم به صورت انلاین و هم به صورت افلاین در منو قابل مشاهده است .

 

نتیجه :

کله خفن ایده را به خوبی پیاده سازی کرده و امیدواریم با بروزسانی مشکل حجم بالا و پروسس بالای بازی را حل کند و هم چنین با زیاد کردن امکانات این بازی به طور مثال اضافه کردن کاراکتر های مختلف و یا محیط های گرافیکی مختلف به هر چه جذاب تر شدن بازی کمک کند و باعث پیشرفت صنعت بازی سازی کشور شود .

منتقد : محمد گروس

  ۶٫۵  ۱۰ ایده و گیم دیزاین
 ۱٫۵ ۳  ایده
 ۲ ۳ گیم دیزاین
 ۳ ۴ خلاقیت در ایده و گیم دیزاین
 ۸٫۷۵  ۱۵ گیم پلی
 ۱٫۵ ۲ کنترل بازی
 ۱ ۲ میزان سرگرمی مخاطب
 ۰٫۵ ۱ پیاده سازی فنی المان ها
  ۰٫۷۵ ۲ خلاقیت در طراحی روند بازی
 ۱ ۱ سنجش واکنش
 ۱ ۲ پاور آپ ها
 ۰٫۷۵ ۱   چالش ها
 ۱ ۲  هیجان
 ۰٫۵ ۱   wave ها
 ۰٫۷۵ ۱ ریتم و ضرباهنگ بازی
 ۸  ۱۰ گرافیک
 ۴ ۵ طراحی گرافیک
 ۴ ۵  خلاقیت
 ۳ ۵ صداگذاری
 ۱ ۲ موسیقی
 ۲ ۳ افکت های صوتی
 ۷  ۱۰ رابط کاربری
 ۲ ۲ خلاقیت در طراحی منو
 ۰٫۷۵ ۱ منوی اصلی
 ۱ ۱ منوی توقف
 ۰٫۵ ۲ استفاده از افکت و انیمیشن در منو
 ۱٫۵ ۲ طراحی گرافیک منو
 ۱ ۲ طراحی HUD
۳۳  ۵۰ مجموع امتیاز
 ۶٫۶ / ۱۰

Good

  • طراحی گرافیکی زیبا
  • طراحی مناسب منو
  • موزیک منو مناسب

Bad

  • حجم زیاد بازی
  • پروسس زیاد بازی
  • کنترل فوق حساس
6.6

ثبت دیدگاه

ایمیل شما پیش ما محفوظ است فیلد های ستاره دار اجباری است *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Sign In

Lost Password