نام : کله خفن

نام سازنده : بال های چوبی

سبک : Arcade

badge-g

مقدمه :

بازی کله خفن بازی نسبتا خوب در سبک خود است و میتواند به راحتی شما را برای زدن رکورد بیشتر درگیر کند از این رو تصمیم به نقد این بازی گرفتیم .

 

ایده و گیم دیزاین :

بازي در سبک Arcade طراحي شده و شما را به رکورد زني تشويق ميکند ولی از لحاظ ایده کله خفن حرف نوع و جدیدی ندارد. پیاده سازی ایده و هم چنین رعایت موارد گیم دیزاین مناسب بوده و ایرادی ندارد ، یکی از نکات خوب کله خفن میزان سختی بازی است که به خوبی رعایت شده و توانسته تبدیل به یک بازی اعتیاداور در سبک خود شود .

 

گیم پلی :

بازی کله خفن سرعت و عکس عمل شما را به چالش می کشد ، شما در بازی در نقش پسری با مزه هستید که عاشق فوتبال و هد زدن است .هدف اصلی گیمر در بازی هد زدن با توپ و نگه داشتن توپ بر روی هوا است ، در همین حین همسایه های مهربان نیز به ترتیب برای  تشویق شما از پنجره ها بیرون می آیند و شما با تاچ بر روی آنها و زدن حرکتی تکنیکی از آن ها ستاره دریافت میکنید و با این ستاره ها از قسمت فروشگاه بازی آیتم های مختلف دریافت می کنید.در منو ی بازی در بخشی شما ماموریت هایی نیز باید انجام دهید که به شکلی جالب طراحی و چیده شده است . فروشگاه بازی نیز از چندین توپ ، سگ ، حرکت های تکنیکی برای دریافت ستاره و پوستر را در خود جا داده که قابل دریافت و خریداری است . یکی از نکات منفی بازی حجم بالای بازی با توجه به امکانات محدود است و هم چنین پروسس زیاد بازی که انتظار می رفت توسط تیم برطرف شود. حجم کم و بهینه سازی یکی از مبحث های مهم بازی سازی است و میتواند باعث موفق بودن یک بازی شود.

 

گرافیک :

بهترین قسمت بازی طراحی گرافیکی بازی است که به خوبی پیاده سازی شده و کیفیت خوبی دارد . کاراکتراصلی ، همسایه ها و دیگر المان های گرافیکی بازی طراحی با مزه ای دارند و این خود باعث جذاب تر شدن باز می شود ، محیط بازی نیز به خوبی طراحی شده و القا کننده کوچه و یاد اور بازی های دوران کودکی است .

 

صداگذاری :

بازی ساز در این بخش با کیفیت و خوب عمل کرده افکت های صوتی درون مرحله و منوی اصلی کاملا از لحاظ کیفیت و محیط بازی مناسب است.موزیک منو جذاب و جالب است ،ولی پیشنهاد می شد در حین بازی نیز موزیکی هیجان انگیز در پس زمینه پخش شود تا حس هیجان بیشتر را به گیمر الغا کند.

 

رابط کاربری :

رابط کاربری بازی جزء بهترین قسمت های بازی است، گرافیک منو همانند محیط بازی بامزه و جذاب است و به خوبی نظر ما را جلب کرده، یکی از نکات خوب این قسمت طراحی و ایده خلاقانه تنظیمات صدا است که به شکل جالبی قابل کنترل است.امتیازات نیز هم به صورت انلاین و هم به صورت افلاین در منو قابل مشاهده است .

 

نتیجه :

کله خفن ایده را به خوبی پیاده سازی کرده و امیدواریم با بروزسانی مشکل حجم بالا و پروسس بالای بازی را حل کند و هم چنین با زیاد کردن امکانات این بازی به طور مثال اضافه کردن کاراکتر های مختلف و یا محیط های گرافیکی مختلف به هر چه جذاب تر شدن بازی کمک کند و باعث پیشرفت صنعت بازی سازی کشور شود .

منتقد : محمد گروس

  6.5  10 ایده و گیم دیزاین
 1.5 3  ایده
 2 3 گیم دیزاین
 3 4 خلاقیت در ایده و گیم دیزاین
 8.75  15 گیم پلی
 1.5 2 کنترل بازی
 1 2 میزان سرگرمی مخاطب
 0.5 1 پیاده سازی فنی المان ها
  0.75 2 خلاقیت در طراحی روند بازی
 1 1 سنجش واکنش
 1 2 پاور آپ ها
 0.75 1   چالش ها
 1 2  هیجان
 0.5 1   wave ها
 0.75 1 ریتم و ضرباهنگ بازی
 8  10 گرافیک
 4 5 طراحی گرافیک
 4 5  خلاقیت
 3 5 صداگذاری
 1 2 موسیقی
 2 3 افکت های صوتی
 7  10 رابط کاربری
 2 2 خلاقیت در طراحی منو
 0.75 1 منوی اصلی
 1 1 منوی توقف
 0.5 2 استفاده از افکت و انیمیشن در منو
 1.5 2 طراحی گرافیک منو
 1 2 طراحی HUD
33  50 مجموع امتیاز
 6.6 / 10
ارسال دیدگاه