پوشش TGC : “آریو کلاب” رونمایی شد !

پوشش TGC :  “آریو کلاب” رونمایی شد !

آریو کلاب بسیار هیجان انگیز بنظر میرسد و شامل دو بخش است : شبکه ی اجتماعی و فروشگاه بازی. اول به سراغ بحث در مورد شبکه ی اجتماعی میرویم.

آریو کلاب فضایی ست که بازی سازان، ناشران و گیمر ها و رسانه های بازی را دور هم جمع میکند. فرض کنید در شبکه ی اجتماعی اینستاگرامی هستید که فقط متعلق به حوزه ی بازی سازی ست. بنظر بسیار عالی میاید و میتواند تاثیر خیلی مفیدی برای توسعه دهنده ها  داشته باشد.

بازی سازان با استفاده از این شبکه ی اجتماعی میتوانند مخاطب های خود را پیدا کنند و آن ها را به دانلود بازی خود دعوت کنند یا گیمر ها دوست های جدید پیدا کنند و با آن ها در مورد بازی ها صحبت کنند.

و اما بخش دوم “آریو کلاب” که حتی از بخش اول هیجان انگیز تر است معرفی یک استیم ایرانی ست یعنی یک فروشگاه اینترنتی مخصوص بازی های کامپیوتری. قطعا یکی از مشکل های جدی که تمام بازی ساز ایرانی با آن رو به رو هستند مشکل انتشار بازی های کامپیوتری ست که به دلیل عدم قانون کپی رایت برای تولید کنندگان به صرفه نمی باشد. فروشگاه آریو میتواند شروعی خوب برای حل این مشکل باشد.

با وجود این فروشگاه توسعه دهنده ها میتوانند مانند استیم، بازی های خود را برای پی سی منتشر کرده و بفروشند. طبق گفته ی سازنده ها، “آریو” پنل قدرتمندی را در اختیار توسعه دهنده ها قرار میدهد و به آسانی پیاده سازی پرداخت درون برنامه ای هم در آن انجام میشود.

جالب این جاست که با ابزاری که آریو در اختیار توسعه دهنده قرار میدهد میتوان لیدربورد و اچیومنت های مختلفی برای بازی تعریف کرد که این از  نکات مهم آریو محسوب میشود.

آریو از نظر امنیتی بسیار دقیق کار شده و مدیریت لایسنس بازی و جلوگیری از کرک و رایگان بازی کردن بازی های پولی را کاملا کنترل میکند و این میتواند نوید روزی را برساند که مخاطب برای کپی رایت بازی ها ارزش قائل شود و این فرهنگ را قبول کند.

طبق گفته ی سازنده ها، سودی که آریو از بازی میگیرد ۳۰ درصد میباشد که بنا به شرایطی تا ۱۵ درصد کاهش پیدا میکند.

در کل فروشگاه آریو در کنار شبکه ی اجتماعی که دارد بسیار جالب و پر کاربرد بنظر میرسد اما شرط موفقیت این فروشگاه و استقبال توسعه دهنده ها، موفقیت در جذب مخاطب های پی سی می باشد.

امیدواریم این اتفاق بیفتد تا به زودی توسعه دهنده های ایرانی بتوانند بازی های خود را در بازار دیجیتالی ایرانی عرضه کنند تا در حد زیادی بر درآمد زایی آن ها موثر باشد.

ثبت دیدگاه

ایمیل شما پیش ما محفوظ است فیلد های ستاره دار اجباری است *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>