پوشش TGC : معرفی دو سیستم سرویس ابری خدمات دهنده به اپلیکشن ها

پوشش TGC : معرفی دو سیستم سرویس ابری خدمات دهنده به اپلیکشن ها

معرفی دو سیستم سرویس ابری خدمات دهنده به اپلیکشن ها

دو سرویسی که در این روز ها ما نام آن ها را زیاد می شنویم سرویس بکتوری و سرویس آپادانا است که این دو شرکت در زمینه سرویس دهی سمت سرور در واقع سرویس دهی ابری فعالیت میکنند و خدمات مختلفی به توسعه دهندگان اپلیکیشن ارائه می دهند. از این رو به غرفه این دو شرکت در رویداد بزرگ TGC رفتیم و از آن ها در مورد خدماتی که به توسعه دهنگان می دهند سوال کردیم که در ادامه توضیحی کوتاه در مورد این دو سرویس می دهیم.

 

• بکتوری 
بکتوری سرویس دهنده ابری است که توانسته به تازگی محبوبیت خوبی در میان مشتریان این گونه سرویس ها و مخصوصا توسعه دهندگان بازی کسب کند و در واقع توسعه اپلیکیشن را آسان تر و راحت تر کند . یکی از مشکلاتی که توسعه دهنده های اپلیکیشن برای بخش ابری داشتند نوشتن پنل و امکانات مختلف به صورت جدا در وب بود که عموما کیفیت لازم را نداشت و یا زمان بر بود، حال بکتوری آمده تا اینگونه نیاز های سمت سرور شما را رفع کند.

 

برخی امکانات بکتوری :

 

سرویس کاربران :

سرویس کاربران به شما امکان ثبت‌نام، ورود عادی و مهمان، و تامین امنیت سرویس‌های دیگر بکتوری را به صورت سرویس به شما می دهد.

سرویس پایگاه داده :

سرویس پایگاه‌داده پایه‌ای‌ترین سرویس مورد نیاز در تمامی اپلیکیشن های موبایل است. بکتوری امکان استفاده از پایگاه داده MongoDB را به صورت سرویس REST در اختیار شما می‌گذارد. تنها با ساخت یک پروژه یک پایگاه داده برای شما ساخته خواهد شد و در کمتر از چند ثانیه در دسترس شما خواهد بود.

سرویس رایانش :

با توجه به نیاز همه اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های پیشرفته به داشتن Logic دلخواه این سرویس این امکان را به شما می‌دهد که کدهای دلخواه خود و رفتارهای پیچیده را که پیاده‌سازی آن در سمت Client منطقی نیست را به سادگی پیاده‌سازی کنید. سرویس رایانش کدهای شما را دریافت کرده و در چند ثانیه آنها را راه‌اندازی کرده و در صورت نیاز آن را Scale خواهد کرد. شما تنها بر اساس میزانی که کدهایتان فراخوانی شود هزینه پرداخت خواهید کرد.

سرویس مدیریت فایل :

سرویس فایل، امکان ذخیره‌سازی فایل با سایزهای مختلف از چند کیلوبایت تا چندین گیگابایت را می دهد. همچنین ترافیک شما می تواند از چند مگابایت در ماه تا چندیت ترابایت افزایش یابد. مانند دیگر سرویس های بکتوری، شما فقط به میزان مصرف هارددیسک و ترافیک ماهانه هزینه پرداخت خواهید کرد. سرویس فایل بکتوری در حال حاضر چند ده ترابایت ترافیک ماهیانه را در کشور توزیع می کند.

سرویس مرکز بازی :

سرویس مرکز بازی امکانات خوبی برای آسان‌سازی نیازمندی‌های بازی‌های موبایل و پی سی در اختیار می‌گذارد. شما امکان تعریف رخداد و گزارش رخداد در اپ موبایل و تعریف Leaderboardهای مختلف بر اساس جریان‌های رخدادهای کاربران وجود دارد. همچنین شما امکان تعریف Achievement و Virtual Goodهای مختلف و اتصال به پرداخت کافه بازار را خواهید داشت.

 

سروس بلادرنگ :

یکی از بزرگترین چالش‌های تکنولوژی برای اپ‌های موبایل و وب‌ساخت سرویس‌های بلادرنگ می‌باشد. اپلیکیشن‌های چت، پیام‌رسان، بورس، بازی‌های آنلاین دو یا چند نفره نمونه‌هایی از این بازی‌ها هستند که نیاز به سرویس بلادرنگ دارند. بکتوری امکان توسعه اپلیکیشن‌های بلادرنگ بدون اینکه نیاز به پیاده‌سازی سرور و درگیری‌های آن را داشته باشید به شما می‌دهد. مانند همه سرویس‌ها شما بر اساس میزان پیام‌هایی که جابه‌جا خواهید کرد هزینه می‌پردازید. در هر پلتفرمی که هستید کافیست بتوانید از Websocket استفاده کنید و به سرورهای بکتوری وصل شوید.

 

 

• آپادانا

آپادانا نیز به تازگی پلتفرمی را برای توسعه دهندگان آماده کرده تا کار های سمت سرور و سره کله زدن با کد های ابری آسان شود و آمده تا توسعه دهندگان تمام تمرکز خود را بر روی بالابردن کیفیت اپلیکیشن خود جمع کنند و به پیاده سازی سمت سرور فکر نکنند .آپادانا نیز هر روز در حال تغییر و اضافه کردن قابلیت های جدید برای پلتفرم خود است و از پشتیبانی خوبی نیز برخوردار است ، شما میتوانید همیشه با تیم پشتیبانی این سرویس ارتباط بر قرار کرده و راهنمایی های لازم را برای پیاده سازی اپلیکیشن را از آن ها بگیرید.

 

برخی از امکانات پلتفرم آپادانا :

 

هم بازی : 

قابلیت همبازی در بازی های چند نفره آنلاین در واقع فرآیند ارتباط دادن بازیکنان با یکدیگر برای انجام یک بازی میباشد. برای مثال زمانی که شما در بازی کلش او کلن اقدام به پیداکردن دهکده حریف برای حمله به آن مینمایید قابلیت همبازی دهکده هایی از رقبا را به شما معرفی خواهد کرد که میزان پیشرفت و قدرتشان تقریبا نزدیک به شما باشد.

جدول امتیاز : 

جدول امتیاز به شما این امکان و میدهد که لیستی از امتیازهای بدست آمده از بازیکنان که معمولا از زیاد به کم مرتب شده را داشته باشید. این قابلیت میتونه یک راه سرگرم کننده برای به رقابت در آوردن بازیکنان شما باشه، هم برای بازیکنان حرفه ای که می خواهند در بالای لیست باشند هم برای بازیکنان تفننی که می خواهند پیشرفت خودشون رو به رخ دوستاشون بکشند.

ذخیره ابری : 

قابلیت ذخیره ابری یک راه حل ساده برای ذخیره میزان پیشرفت بازیکنان در پلتفرم آپادانا میباشد. بازی شما میتواند اطلاعات ذخیره شده کاربر رو برای بازگشت بازیکنان به آخرین وضعیت که در بازی داشتند برای همه دستگاه ها ارایه کند. با استفاده از قابلیت ذخیره ابری بازی کردن یک بازی در چند دستگاه مختلف امکانپذیر میشود.

سنجش اعتبار خرید : 

این قابلیت به شما امکان می دهد که خریدهای واقعی کاربران را از خریدهای تقلبی تشخیص دهید و نگذارید کسی از بازی شما سو استفاده کند و بدون انجام خرید واقعی از امکانات بازی بهره ببرد.

بخش کاربران :

اهراز هویت یا Authentication به فرایندی اطلاق میشود که توسط آن کاربر یک سیستم برای شناساندن خود به سرویس دهنده از آن استفاده مینماید. قابلیت احراز هویت در پلتفرم آپادانا به شما این امکان را میدهد که با استفاده از سیستم های مختلف مانند نام کاربری و رمز عبور پست الکترونیکی ویا مشخصه منحصر به فرد دستگاه های شخصی (MAC Address, UDID) و غیره به کاربران خود مجوز ورود و یا عدم دسترسی را ارایه دهید.

اسکریپت نویسی : 

قابلیت Scripting به شما امکان می دهد کد خود را در سرور اجرا کنید. با این ویژگی شما می توانید منطق بازیتان را روی سرور اجرا کنید. با این کار هم از تقلب جلوگیری می کنید و هم امکان ساخت بازی هایی برایتان فراهم می شود که بدون کد سمت سرور ممکن نیستند.

ارسال پیام بلادرنگ :

قابلیت ارسال پیغام بلادرنگ به شما امکان می دهد که بین چند کاربر(چت) و یا کاربران درون یک بازی پیغام ارسال کنید.

ذخیره ابری :

قابلیت ذخیره ابری یک راه حل ساده برای ذخیره میزان پیشرفت بازیکنان در پلتفرم آپادانا میباشد. بازی شما میتواند اطلاعات ذخیره شده کاربر رو برای بازگشت بازیکنان به آخرین وضعیت که در بازی داشتند برای همه دستگاه ها ارایه کند.

داده های ناشر :

به عنوان ناشر بازی ممکن است شما بخواهید داده هایی را در سرور ذخیره کنید و در بازی بخوانید. این داده ها می توانند هر چیزی از جمله اخبار بازی، ماموریت ها، داده های مربوط به آیتم های موجود در فروشگاه، متغیر های مهم مربوط به بالانس بازی و … باشد. این داده ها به سرعت و بدون به روز رسانی کلاینت کاربران قابل تغییر هستند و حتی شما در پنل هم می توانید به سادگی آن ها را تغییر دهید. این داده ها نیز مانند داده های ابری کاربران از یک کلید و یک مقدار تشکیل شده اند. مثلا در کلید shop می شود داده های فروشگاه را ذخیره کرد و در کلید news داده های مربوط به آخرین اخبار بازی را ذخیره کرد.

 

در آخر باید بگوییم این دو سرویس مفید بوده و هردو خدمات خوبی را به مشتریان خود ارائه می دهند ولی هرکدام به شکل و شیوه متفاوت پس برای پی بردن به جزئیات بیشتر از هر دو سرویس به وب سایت های آن ها مراجعه کرده و با توجه به نیاز خود در اپلیکشن شما از قابلیت های آن ها استفاده کنید.

وب سایت بکتوری : www.backtory.com

وب سایت آپادانا : www.apadana-platform.ir

Garoos
By

ثبت دیدگاه

ایمیل شما پیش ما محفوظ است فیلد های ستاره دار اجباری است *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>