مرغ ها اعصاب ندارند!

Garoos

By Garoos on بهمن ۵, ۱۳۹۴

نام بازی : مرغ ها اعصاب ندارند!

سبک : Arcade

سازنده : behzadvi

badge-g

مقدمه :

بازی مرغ ها اعصاب ندارند یک بازی جذاب و اعتیاد اور در سبک ارکید است که به راحتی تمام میتواند شما را چندین  ساعت  سرگرم کند از این رو دولاگ تصمیم به نقد این بازی گرفت .

 

ایده و گیم دیزاین :

ایده بازی جذاب و گیراست و توانسته به خوبی پیاده سازی شود و میتوان بازی را تلفیقی جدید از چند بازی در رده و سبک خودش دانست به طور مثال پریدن پرنده شباهت زیادی به بازی bird climb دارد پرش های نا هماهنگ که باعث سردرگمی مسیر مرغ و جذاب تر شدن بازی می شود. یکی از نکات جذاب این بازی قسمت پیش داستان است که انتظار دیدن این مورد را در سبک ارکید نداشتیم ولی باید آفرینی به تیم بازی سازی برای این پیش داستان گفت چرا که که ذهن گیمر را برای بهتر  بازی کردن آماده می کند.

 

گيم پلي :

هدف اصلی بازی مبارزه با مرغانی حسود است که چشم دیدن شما را ندارند و شما باید از دست تخم مرغ هایی که به سوی شما پرتاپ می شوند فرار کنید که در ابتدا کاری سخت  به نظر می رسد ولی بعد از مدتی کم کم شما راه و روش رکورد بالا و دریافت تخم مرغ های طلایی را پیدا می کنید و وارد رینگ کل کل امتیاز بین کاربران می شوید.دو نوع سیستم امتیاز دهی در بازی وجود دارد یکی در حالت کلی و یکی هفتگی که سه نفر در هر هفته که رکورد بیشتری را ثبت کرده اند معرفی می شوند.کلاه هایی هم در نقش پاور اپ برای شما در نظر گرفته شده که شما را در برابر حملات و زمین خوردن حفاظت میکند که سطح و میزان پاور اپ ها به رکورد و تخم مرغ های طلایی شما بستگی دارد.یکی از پیشنهاداتی که در این بخش می توانست روند بازی را قشنگ تر کند اضافه شدن مکانیک های جدید در این بخش است .از دیگر امکانات این بخش مد دونفره است که در دو بخش صورت میگیرد که در مد اول یکی نقش مرغ ایرانی ما و یکی در نقش مرغ های حسود ایفای نقش میکند و در مد بعدی شما و حریفتان هر دو باید از دست تخم مرغ هایی که به سمت شما پرتاب می شود فرار کنید که هر دو بخش در نوع خود جالب و جذاب است.

 

گرافيک :

گرافیک بازی ساده طراحی شده و از کیفیت مناسبی برخوردار است مرغ ها و فضای مرغ داری مناسب طراحی شده و حس مرغ داری را الغا می کند .ولی یکی از ایراداتی که میتوان به این بخش گرفت نبود تنوع در فضای بازی است انتظار می رفت بعد از رکوردی مشخص المان های گرافیکی تغییر کند یا در هر بار شروع دوباره ترکیب فضایی کلی بازی تغییر کند و نبود این امکان از نظر گیمر کمی خسته کننده به نظر می رسد.گرافیک بخش داستان پردازی نیز جذاب و بامزه طراحی شده است و ایرادی ندارد.

 

صداگذاري :

بازی ساز در این بخش با کیفیت و خوب عمل کرده افکت های صوتی درون مرحله و منوی اصلی کاملا از لحاظ کیفیت و محیط بازی مناسب است.موزیک منو جذاب و جالب است ،ولی پیشنهاد می شد در حین بازی نیز موزیکی هیجان انگیز در پس زمینه پخش شود تا حس هیجان بیشتر را به گیمر الغا کند . دیالوگ های بامزه بازی  چه در پیش داستان و چه در روند بازی با مزه بوده وجزء نقاط قوت بازی محسوب می شود.

 

رابط کاربري :

رابط کاربری بازی جزء بهترین قسمت های بازی است از پیش داستان گرفته تا دکمه و المان های منو ، در منو دقت خاصی بر روی انیمیشن ها شده که واقعا از سوی ما قابل تحسین است حتی شما با تاچ بر روی منو می توانید تراکتوری که در صحنه اصلی منو  هست را به سمت راست هدایت کنید و در بار اول ۱۰ تخم مرغ دریافت کنید که  خلاقیت طراح منو را در این بخش می رساند. و خلاقیت طراح به اینجا ختم نمی شود دکمه سرویس تبلیغات ویدیویی نیز خلاقانه طراحی شده و انیمیش جذابی دارد ، قسمت های اموزش بازی ،کاپ هفتگی ، و غیره نیز کاملا مناسب است .

نتیجه گیری :

بازی ساز مرغ ها اعصاب توانسته به خوبی از پس یک بازی با کیفیت و جذاب در سبک خود برآید و راه را برای دیگر بازی های این سبک روشن کند.

منتقد : محمد گروس

نظر خود را در مورد این بازی در قسمت نظرات در میان بگذارید و به این بازی امتیاز دهید .

  ۷٫۵  ۱۰ ایده و گیم دیزاین
 ۲ ۳  ایده
 ۲٫۵ ۳ گیم دیزاین
 ۴ ۴ خلاقیت در ایده و گیم دیزاین
 ۱۱  ۱۵ گیم پلی
 ۲ ۲ کنترل بازی
 ۲ ۲ میزان سرگرمی مخاطب
 ۱ ۱ پیاده سازی فنی المان ها
  ۰٫۷۵ ۲ خلاقیت در طراحی روند بازی
 ۰٫۷۵ ۱ سنجش واکنش
 ۱ ۲ پاور آپ ها
 ۰٫۷۵ ۱   چالش ها
 ۱ ۲  هیجان
 ۰٫۷۵ ۱   wave ها
 ۱ ۱ ریتم و ضرباهنگ بازی
 ۷  ۱۰ گرافیک
 ۴ ۵ طراحی گرافیک
 ۳ ۵  خلاقیت
 ۴٫۵ ۵ صداگذاری
 ۱٫۵ ۲ موسیقی
 ۳ ۳ افکت های صوتی
 ۸٫۵  ۱۰ رابط کاربری
 ۲ ۲ خلاقیت در طراحی منو
 ۱ ۱ منوی اصلی
 ۰ ۱ منوی توقف
 ۲ ۲ استفاده از افکت و انیمیشن در منو
 ۲ ۲ طراحی گرافیک منو
 ۱٫۵ ۲ طراحی HUD
۳۹٫۵  ۵۰ مجموع امتیاز
 ۷٫۹ / ۱۰

Good

 • رابط کاربری مناسب
 • دیالوگ ها و افکت های صوتی مناسب
 • روان بودن کنترل بازی

Bad

 • نبود تنوع گرافیکی در فضای مرحله بازی
8

4 Comments

 1. برعکس فکر میکنم کار اشتباهی بود که برای کنترل بازی فقط یک ورودی وجود داره، با tap کردن نمیشه “اون” کاراکتر رو درست کنترل کرد و اینکه بازیکن رو اینجوری محدود کنی نمیشه اسمشو گذاشت ایده. در کل کنترل کاراکتر منطقی نبود.

  جواب دادن
  • در واقع همین محدودیت هاس که چالش اصلی بازی رو شکل میده. در هیچ بازی مشابهی شما گیمر رو کاملا آزاد نمیبینید.

   جواب دادن
 2. مفید بود مرسی

  جواب دادن
  • خواهش میکنم

   جواب دادن

ثبت دیدگاه

ایمیل شما پیش ما محفوظ است فیلد های ستاره دار اجباری است *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Sign In

Lost Password