امروز شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷

مراسم رونمایی از شتاب در شهر ۲

مراسم رونمایی از شتاب در شهر ۲

[vc_row full_width=”” parallax=”” parallax_image=””][vc_column width=”1/1″][vc_gallery type=”image_grid” interval=”3″ images=”5342,5341,5340,5344,5345,5346,5347″ onclick=”link_image” custom_links_target=”_self”][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”” parallax=”” parallax_image=””][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

تیم دولاگ در تاریخ سه مرداد ۹۵ به دعوت بنیاد بازی های ملی رایانه ای برای پوشش و بررسی بازی شتاب در شهر ۲ در مراسم رو نمایی این بازی شرکت کرد و حالا قصد داریم با خلاصه ای این رویداد در خدمت شما کاربران عزیز باشیم .

در ابتدای این مراسم در مورد نوع بازی کردن و رعایت رده بندی سنی و اهمیت آن بر روی گیمر صحبت شد که مسئله مهمی بوده و باید بیشتر بر روی این قضیه کار شود تا از ضربات جبران ناپذیری که گیم های نا مناسب میتوانند روی گیمر ها مخصوصا کودکان وارد کند جلوگیری شود و اهمیت بازی هم در بین خانواده ها حفظ شود .در وهله بعدی تریلری هم از محصولات شرکت آروین پخش شد که نشان دهنده این بود که این شرکت از سال ۸۱ بی وقفه در حال کار بر روی بازی های اتوموبیل رانی می باشد که این خود نکته مثبتی میباشد زیرا تمرکز بر روی یک موضوع توسط  شرکتی خاص به بالا رفتن کیفیت محصولات در همان سبک و موضوع کمک چندانی میکند .

در قسمت بعدی اقای احمدی که رهبری تیم بازی سازی را برعهده دارد بر روی سن امدنند و در ابتدا سخنانشون اشاره ای کردنند به خلاصه رزومه ای از خودشون که از سال ۸۰ به فکر ساخت بازی افتادند و از همان ابتدای شروع کار خودشون هم در سبک اتوموبیل رانی بازی هایی را ساخته و به بازار عرضه کردنند که این نشان دهنده علاقه بیش از حد اقای احمدی به این سبک است و همین علاقه باعث پیشرفت در کار تیم و انگیزه برای ساخت بازی شتاب در شهر و سری بازی های دیگر این شرکت شده است . اقای احمدی در مورد ساخت انجین بازی سازی توضیحی داده اند و درباره این که تیم سازنده بازی سال ها بر روی این موتور کار کردند و دلیل این که از موتور های اماده استفاده نکردند هم این بوده که شرکت اروین فقط تولید کننده نبوده و همیشه دغدغه پیشرفت و صنعت گرایی را داشته است .  بازی شتاب در شهر ۲ بازی اتوموبیل رانی داستان محوری است که به قول سازنده داستان جذابی دارد و تعقیب و گریز های زیادی هم در حین بازی رخ می دهد و بازی را جذاب تر میکند.در مورد محیط درون بازی باید این را گفت که بزای شتاب در شهر ۲ در محیط شهری به مسافت ۷۰ کیلومتر است که خود جز نکات مثبت این بازی است و در بازی ویژگی های جذابی هم چون رعایت اتمسفر اب هوا ، سینماتیک های جذاب و هم چنین سیستم پیشرفته ارتقا ماشین  که بر روی گیم پلی بازی هم تاثیر زیادی خواهد داشت را شاهد خواهیم بود. به گفته سازنده در بخش ارتقا و به اصطلاح اسپورت کردن گزینه های زیادی برای ارتقا و شخصی سازی ماشین را شاهد خواهیم بود و حتی میتوان سیستم صوتی ماشین را نیز تعویض نمود. در بازی ۲۳ مدل ماشین وجود دارد که به خوبی مدل سازی شده و کیفیت بالایی دارد.نکته جالب دیگر در مورد بازی سیستم امتیاز انلاین کاربران است که به گفته ناشر جایزه هایی هم برای برندگان بازی در نظر گرفته شده است .

در قسمت بعد این رو نمایی اقای فرهادی ناشر این اثر در مورد نحوه نشر بازی توضیحاتی را داده اند. شرکت پرنیان دارای ۳ سال تجربه نشر گیم در ایران است و با هدف حمایت از بازی سازان ایرانی پا به این عرضه گذاشته و معتقد است با حمایت بازی شتاب در شهر ۲ فروش و پیشرفت خوبی در قسمت بازی های رایانه ای و پیشرفت صنعت بازی سازی داشته باشیم . عرضه بازی از تاریخ ۱۰ مرداد در سراسر فروشگاه های کشور با قیمتی مناسب اغاز می شود. به گفته اقای فرهادی تعداد ۱۰۰۰۰۰ نسخه در کشور به دست فروشگاه های معتبر می رسد . امیدواریم با خرید این بازی کمکی به بازی سازان ایرانی و هم چنین رعایت فرهنگ استفاده از کپی رایت کنیم تا شاید در پیشرفت صنعت نو پا گیم ایران نقش کوچکی داشته باشیم .

در قسمتی از مراسم هم مسئول بخش اتوموبیل رانی و موتور سواری نیز برای حضار سخرانی کوچکی کردنند و از حمایت این سازمان برای تبلیغ این بازی خبر دادند ، قهرمان اتوموبیل رانی نیز در جمع حضار برای حمایت از این سبک بازی حضور داشتن.در قسمت اخر هم مراسم بریدن کیک و عکس دسته جمعی سازندگان برگزار شد و نسخه از بازی هم به صورت رایگان در اختیار ما و حضار قرار گرفت که بعد از پخش بازی به صورت رسمی بازی مورد نقد و بررسی تخصصی قرار میگیرد .

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]