عملیات آلفا

Garoos

By Garoos on دی ۲۱, ۱۳۹۵

badge-g

نام بازی : عملیات آلفا

سبک : اکشن

سازنده : EMC

 

در عملیات آلفا شما در نقش یک بالگرد به جنگ با دشمنان در کویر می روید و با سلاح های خود دشمن را نابود کرده و مراحل را رد میکنید، طی شدن مراحل بازی  در ابتدا کمی کند بوده و ممکن است کمی برای گیمر خسته کننده به نظر برسد اما با سپری کردن مراحل اولیه و ارتقای بالگرد بازی جذاب تر میشود. به طور کلی عملیات آلفا ایده ی خوبی را جهت پیاده سازی انتخاب کرده و میتواند با برطرف کردن ضعف هایی در طراحی بازی و بخش فنی به بازی بهتری تبدیل شود. در این بازی بالگردها از تنوع خوبی برخوردارند و خریدن بالگردهای جدید بازی را برای شما جذاب تر میکند. برای از بین بردن دشمن ها میتوانید از پرتاب موشک یا شلیک گلوله با تیربار بالگرد استفاده کنید.

کنترل بالگرد هم به طور کلی قابل قبول است اما اینکه حق پرواز آزادانه به گیمر داده نمیشود از جذابیت بازی کم کرده است. نکته ی دیگری که بنظر عجیب میاید نزدیک شدن بسیار زیاد بالگرد به سطح زمین است که فک میکنیم بهتر بود محدودیتی برای این موضوع در نظر گرفته شود. قطعا وقتی کنترل بالگرد را بر عهده داریم، مبارزه با دشمنان از آسمان در فاصله ی زیاد لذت بخش تر است. پیشنهاد می شد برای جذاب تر کردن بازی و تشکیل نقش آفرینی در ذهن گیمر پیش داستانی کوتاه نیز برای بازی در نظر گرفته میشد تا ماهیت بازیکن اصلی، دشمنان و مکانی که در آن در حال مبارزه ایم مشخص شود.

در قسمت اولیه بازی شما تعداد زیادی بالگرد برای انتخاب دارید که میتوانید با توجه با اندازه سکه خود و قابلیت های منحصر به فرد هر بالگرد آن ها خریداری کنید. در قسمت گیم پلی بازی پیشنهاد می شد میتوانستیم بالگرد را در محیطی که وجود دارد کنترل کنیم و در محیط بچرخیم تا بازی هرچه بیشتر جذاب شود. با افزایش سرعت کنترل بازی و شلیک ها بازی از هیجان بیشتری بر خوردار می شد. در حال حاضر حس میشود که کنترل بازی کمی آهسته است و همین عامل باعث شده تا بازی هیجان اصلی خودش را تا حدی از دست بدهد. البته همانطور که گفتیم این مشکل با ارتقای بالگرد تا حد زیادی حل میشود. یکی از مشکلاتی فنی که زیاد به چشم میاید، هوش مصنوعی دشمنان است. در بسیاری از مواقع مشاهده میشود که دشمنان به جای دیگری تیر اندازی میکنند و شما را نشانه نمیگیرند و این ضعف مهمی ست که باید برطرف شود.

عملیات آلفا گرافیکی مناسب برای یک بازی موبایل دارد اما بطور کلی در این زمینه به خوبی عمل نکرده. نورپردازی و لایت مپ بازی جای کار دارد و کیفیت تکسچرها خوب بنظر نمیرسد. همچنین بهتر بود پارتیکل های مناسب تری برای تیرها در نظر گرفته میشد. مدل های بالگردها ، سربازان و ماشین های جنگی به خوبی طراحی شده و برای بازی موبایل با این حجم کاملا مناسب است. نکته و یا مشکل اصلی که در این بخش میتوان به آن اشاره کرد محیطی یکنواخت است که بازی را ممکن است برای گیمر خسته کننده کند ، اضافه شدن و تغییرات محیطی در مراحل مختلف میتواند کمک خیلی زیادی به جذابیت بیشتر بازی در این دسته از بازی ها کند.  صدا گذاری در بازی عملیات آلفا به خوبی انجام شده و افکت های صوتی بالگردها و دشمنان نیز مناسب است . پیشنهاد می شد برای بهتر شدن نحوه بازی کردن در حین مرحله نیز موزیکی هیجان انگیز پخش می شد تا جذابیت و حس اکشن بودن را  برای گیمر چندین برابر کند.

در آخر عملیات آلفا را میتوان شروعی نسبتا خوب برای بازی هایی در این سبک دانست و امیدواریم با بروزرسانی های آینده این بازی به بازی بهتری از آن چه که هست تبدیل شود.

 

  نویسنده : محمد گروس

  • گیم دیزاین
  • گیم پلی
  • گرافیک
  • صداگذاری
6

Sign In

Lost Password