امروز یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷

صفر تا صد

صفر تا صد

[vc_row][vc_column][vc_gallery type=”image_grid” interval=”3″ images=”5050,5051,5052,5053″ onclick=”link_image” custom_links_target=”_self”][vc_column_text]نام : صفر تا صد

سبک : Racing

نام سازنده : مدریک

badge-g

 

مقدمه :

بازی صفر تا صد بازی بازی دیگری در سبک درگ می باشد که در چند هفته اخیر در ایران منتشر شده و با بازدید حیرت آوری رو به رو شده است.روند داستانی جالب ، آنلاین بودن بازی ، تنوع در گیم پلی و بومی سازی خوب مدل ها به خوبی گیمر ایرانی را جذب خود میکند و حس رقابت شدید بین ما ایرانی ها را به خوبی تحریک میکند .

 

ایده و گیم دیزاین :

ایده بازی حرف چندانی برای گفتن ندارد زیرا از این سبک بازی در بازار جهانی و در هفته های اخیر در بازار ایران نمونه های با کیفیت و خوبی را مشاهده می کنیم ولی صفر تا صد با خلاقیت هایی که در قسمت های مختلف بازی رعایت کرده توانسته خود را در بین چندین بازی در این سبک پر رنگ نشان دهد . روند داستانی بازی به خوبی کاربر را معتاد خود میکند و دیالوگ های جالب شخصیت ها نیز  جذابیت این بخش را دو چندان کرده است . آنلاین بودن بازی در صورتی که بازی پتانسیل آنلاین بودن را داشته باشد میتواند موفقیت یک بازی را چند برابر افزایش دهد که صفر تا صد نیز با هوشمندی هرچه تمام از این قابلیت به صورت کامل پشتیبانی کرده و موفقیت خوبی کسب نموده است زیرا درواقع نبودن بخش آنلاین در این سبک بازی و بازی های مختلف جذابیت یک بازی را تا حد زیادی از بین می برد و این نکته را هم  باید اضافه کرد که ما ایرانی ها همیشه تشنه کل کل ، رقابت و برتر بودن هستیم که این خود میتواند دلیلی محکمی برای ساخت بازی های آنلاین توسط بازی سازان خوبی ایرانی باشد.بازی ساز به خوبی روی شخصیت های هر شهر و شغل هایی که دارند کار کرده است به عنوان مثال در شهر مشهد رقیبان شما در بخش داستانی شغل هایی دارند که مربوط به همان شهر است.

 

گیم پلی :

از لحاظ گیم پلی اصلی این بازی هیچ تغییری نسبت به رقیب های خود ندارد و همان سیستم همیشگی عوض کردن دنده به موقع و استفاده درست از پاور اپ نیترو بهره می برد . خلاقیت هایی در بخش مسابقه ها و نوع های آن دیده می شود که نمیتوان آن ها ندیده گرفت در بازی شما در بخش هایی نظیر : بخش داستانی ، بخش مسابقه سریع ، لیگ و بخش رکوردی به مسابقه می پردازید که هرکدام جذابیت های خاص خود را دارند. بعد از هر مسابقه به شما مقداری پول بر اساس نحوه بازی که کرده اید داده می شود همچنین امتیاز شما نیز به صورت آنلاین ثبت می شود نکته ای که در بخش امتیازات بهتر بود سازنده رعایت میکرد این بود که در جدول امتیازات رتبه فعلی کاربر نیز نشان داده می شد تا کاربر بداند چه قدر رشد داشته و تا بودن در لیست برتر ها چه قدر فاصله دارد. تفاوت قانون ها در بخش های بازی نیز جالب و مناسب آن بخش است و ایرادی ندارد . در مورد پیاده سازی فنی باید گفت صفر تا صد به خوبی پیاده سازی شده سرعت لود اولیه بازی که به شخصه اهمیت زیادی برای من دارد سریع بود و من را راضی کرد ولی بعد از لود اولیه گیمر نیازمند اینترنتی پر سرعت در ابتدا کار است تا بتواند وارد بازی شود ولی بعد از وارد شدن به بازی این مشکل تا حد زیادی برطرف میگردد.یکی از نکاتی را که بهتر بود تیم سازنده رعایت میکردنند میزان مصرف باتری بازی است که از میزان معمول کمی بالاتر است.قسمت فروشگاه بازی به خوبی طراحی شده و نکته جالب این بخش خلاقیت در قسمت توضیحی در مورد ماشین ها است که جالب و خنده دار است . قسمت ارتقا ماشین هم به خوبی طراحی شده و مثل یک بازی آنلاین حرفه ای عمل کرده است زیرا در ارتقا یک مرحله زمانی را صرف نمیکنید ولی در مرحله بعد شما باید زمانی را برای ارتقا قطعه خود منتظر بمانید که این خود جزء اصلی قانون بازی های آنلاین امروزی است .بخش تزئینات بازی نیز گزینه های جذابی دارد ، بخش خبر به کاربران نیز خلاقانه و جالب است . بهتر بود بخش افلاینی نیز در روند بازی می بود تا بتوان بدون اینترنت که  متاسفانه در کشور ما  همه جا وجود ندارد نیز بازی کرد .

 

گرافیک و فضاسازی :

صفر تا صد گرافیکی معمولی دارد و در قسمت فضا سازی نیز خلاقیت چندانی نداشته است . تنها قسمت خوب این بخش طراحی کاراکتر های بخش داستان و بخش های دیگر است ، نکته جالبی که به ذهن من رسید کاراکتری که خبر ها و راهنمایی ها را به گیمر اعلام میکند بسیار شبیه بازیگر خوب کشورمان طناز طباطبایی است که به شخصه برای من جذاب بود .طراحی ماشین ها از کیفیت معمولی بر خوردار است و گرافیست میتوانست در این بخش با کیفیت بالاتری عمل کند.

 

صداگذاری :

میتوان گفت ضعیف ترین بخش صفر تا صد صداگذاری آن است . بخش موسیقی های هر مرحله و منو ایراد چندانی ندارد ولی حس هیجان را به گیمر القا نمیکند بهتر بود از اهنگ هایی با هیجان بیشتری استفاده شود . بخش افکت های صوتی درون بازی مثل صدای ماشین و غیره که یکی از مهمترین المان های بازی های مسابقه ای ماشین است اصلا خوب کار نشده و جای کار بسیاری دارد . هم چنین افکت های صوتی که در اخر هر مرحله که شما را یا به عنوان برنده و یا بازنده معرفی میکند اصلا به بازی در این سبک نمیخورد .

 

رابط کاربری:

صفر تا صد در این بخش به خوبی عمل کرده است و ایرادی نمیتوان از این بخش گرفت ولی بهتر بود طراح منو از سبک جدید تری از دیزاین منو استفاده می کرد و هم چنین با اضافه کردن رنگ هایی که با پس زمینه مشکی همخوانی خوبی دارند کمی از تاریک بودن رابط کاربری کم میکرد . HUD های بازی نیز مانند تمام بازی های این سبک در جای مناسب خود قرار گرفته اند.

 

نتیجه گیری :

بازی صفر تا صد به خوبی این پیام را به بازی سازان می رساند که میتوان با پیاده سازی خوب یک ایده تکراری نیز موفق بود ، امیدواریم تیم بازی سازی خوب مدریک نیز با رفع ایرادات جزئی بازی به هرچه بهتر شدن این بازی کمک کرده و در اینده نزدیک شاهد انتشار بازی در بازار جهانی باشیم .

منتقد : محمد گروس

۷٫۷۵  ۱۰ ايده و گيم ديزاين
۰٫۷۵ ۲  ايده
۴ ۵ گيم ديزاين
۲ ۲ خلاقيت در ايده و گيم ديزاين
۱ ۱ پيش داستان
۹  ۱۰ گيم پلي
۱٫۵ ۲ کنترل ماشين
۲ ۲ سيستم ارتقا ماشين
۰٫۷۵ ۱ پياده سازي فني
۱ ۱ سبک هاي بازي
۱ ۱ روند مراحل
۱ ۱ سرگرمي مخاطب
۰٫۷۵ ۱ هيجان
۱ ۱ خلاقيت
۷  ۱۰ گرافیک و فضا سازي
 ۱٫۵ ۲ نورپردازي
۲٫۵ ۳ مدل ماشین ها
۲ ۳ جزئیات جاده
۱ ۲ تنوع جاده ها
۴٫۲۵  ۱۰ صداگذاري
۰٫۵ ۴ صدای ماشین
۱ ۱ موسيقي منوي اصلي
۰٫۷۵ ۱ موسيقي مراحل
۲ ۴ افکت هاي صوتي
۸  ۱۰ رابط کاربري
۱٫۵ ۲ خلاقيت در طراحي منو
۱ ۱ منوي اصلي
۰٫۷۵ ۱ منوي توقف
۱ ۲ استفاده از افکت و انيميشن در منو
۱٫۷۵ ۲ طراحي گرافيک منو
۲ ۲ طراحي HUD
 ۷٫۲ مجموع امتياز از ۱۰
 ۳۶/۵۰

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]