صاعقه

Garoos

By Garoos on آبان ۱۱, ۱۳۹۵

badge-g

نام بازی : صاعقه

سبک : شوتم آپ

سازنده : بازی های رایانه ای نهاجا

صاعقه بازی با حال و هوای دوران جنگ ایران ولی این بار با مضمونی از نیروی هوایی کشور عزیزمان ایران است که دلاوری های خلبانان کار کشته ایرانی و عملیات آن ها را نمایان میکند. باید بگوییم بازی صاعقه به خوبی توانسته بخشی از رشادت ها و سختی هایی که در دوران جنگ نیروی هوایی ایران متحمل بود را به نمایش بگذارد و از این روش راهی برای فرهنگ سازی و آگاه سازی موضوع هشت سال دفاع مقدس برای نسل جدید باز کند.
از لحاظ ایده و داستان باید بگوییم داستان ها همه روایت گر عملیاتی در دوران جنگ بوده و حتی پس از ورود به هر مرحله خلبانان و ماموریتی که دارید نیز مشخص می شود. ولی بازی از لحاظ گیم دیزاین کمی تکراری به نظر می رسد ولی میتوان گفت بهترین نوع به تصویر کشیدن این مدل بازی ها بر روی موبایل همین دیزاین و سبک میباشد.

گیم پلی بازی ساده بوده و در هر مرحله جدای از ماموریت گیمر باید هواپیماها و تیربار های دشمنان را نابود کند و ستاره جمع کند تا به کمک ستاره ها پاور آپ های خود را افزایش داده و عملیات را با موفقیت به پایان برساند.علاوه بر نابودی دشمن در هر مرحله ماموریت خاصی برای شما در نظر گرفته می شود و همین امر بازی را جذاب تر میکند. گیم پلی بازی المانی در این سبک کم ندارد و این بازی به خوبی هرچه تمام در بخش گیم پلی ظاهر شده است ، اما بهتر بود در این قسمت گیمر میتوانست میزان حساسیت کنترل هواپیما را داشته باشد زیرا در بعضی دستگاه ها کمی کنترل هواپیما ها سخت می شود. صاعقه از لحاظ محیط سازی به خوبی عمل کرده است و توانسته انتظارات ما را از یک بازی خوب در این سبک برآورده کند. هواپیما ها ، تیربار ها ، پارتیکل هایی که در محیط مشاهده میکنیم به خوبی هرچه تمام پیاده سازی شده و ایرادی در آن دیده نمی شود هرچند کمی تنوع میتوانست شکل بهتری به مراحل بدهد.

از لحاظ رابط کاربری و تجربه کاربری نیز ایراد چندانی نمیتوان به این بازی گرفت و در صاعقه شاهد منویی ساده هستیم ولی در عین سادگی ایرادی از لحاظ طراحی و رنگ بندی در آن مشاهده نمی شود. صداگذاری درون خود بازی به بهترین نحو انجام شده و صداهای سلاح ها و محیط به خوبی حس عملیات پرواز را به گیمر ها القا میکند . ولی متاسفانه در بخش دیالوگ ها صاعقه ضعیف عمل کرده و صداها نا مفهوم و گنگ هستند و جملات نیز کمی نا مناسب به نظر می رسد.

در آخر باید بگوییم با حمایت سازمان های دولتی و غیره از صنعت بازی های رایانه ای به هرچه بیشتر شدن و بهتر شدن این سبک بازی ها در ایران ، صنعت بازی سازی کشور چرخ های حیات خود را میچرخاند و همچنین فرهنگ سازی و آگاه سازی در مورد جنگ و رشادت های ۸ ساله رزمندگان کشور عزیزمان ایران نیز به مخاطبین و گیمر ها القا می شود. امیدواریم بازی سازان و سازمان ها از این به بعد نیز همکاری لازم را با هم داشته باشند تا شاهد پیشرفت روز افزون بازی های ایرانی این چنینی در ایران باشیم .

نویسنده : محمد گروس

ایده ۰٫۵
 گیم دیزاین ۰٫۵
 داستان  ۱
 خلاقیت  ۰٫۵
 گیم پلی  ۱
 پیاده سازی فنی  ۰٫۷۵
 گرافیک  ۰٫۷۵
 انیمیشن  ۰٫۷۵
 صدا گذاری  ۰٫۵
 رابط کاربری  ۰٫۷۵
مجموع امتیاز

 ۷

Good

  • موضوع جالب
  • گیم پلی جذاب

Bad

  • مراحل کم
  • دیالوگ های ضعیف
7

Sign In

Lost Password