امروز یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷

سلحشوران

سلحشوران

[vc_row][vc_column][vc_column_text]IMG_20160707_103301 IMG_20160707_103256

IMG_20160707_103247IMG_20160707_103243

 

 

سلحشوران آمده است تا جای خالی یک بازی ایرانی و بومی سازی شده در سبک فایتینگ را پر کند. تیم ما بازی های برگزیده ی این هفته ی بازار را بررسی کرده و بازی سلحشوران را به عنوان بهترین بازی هفته اعلام میکند. سلحشوران را میتوان یک اتفاق خوب دانست و یک حرکت رو به جلو برای پیشرفت چشمگیر در تولید بازی های ملی سبک فایتینگ که طرفداران بسیار زیادی دارد. وجود پیش داستان از نکات مثبت بازی ست، هر چند بهتر بود داستانی خلاقانه تر به دور از شنیده های کلیشه ای برای بازی طراحی میشد. داستان پردازی بازی با آرت های دو بعدی طراحی شده جالب و قابل قبول است اما متاسفانه باید بگوییم صدای شخصی که دیالوگ ها را میگوید به بدترین شکل ممکن انتخاب شده و جذابیت داستان گویی را میگیرد. پیشنهاد میدهیم حتما توسعه دهندگان از صدا پیشه گان بهتری برای بازی استفاده کنند چرا که اهمیت ویژه ای در جذابیت این سبک از بازی ها دارد. گرافیک بازی در کل قابل قبول است و میتوان گفت کیفیت خوبی دارد. مدل سازی کاراکترها بسیار خوب انجام شده و انیمیشن های جالبی برای آن ها در نظر گرفته اند. محیط مبارزه میتواند بهتر از این باشد و جزئیات بهتری داشته باشد زیرا ساده بودن محیط بیشتر از نکات دیگر به چشم می آید. آرت های دو بعدی کاراکتر ها در کل جالب و قابل قبول طراحی شده اند اما بنظر میرسد آرت کاراکتر بدی و خوبی که کنار صفحه با دیالوگ هایشان به نمایش در می آیند کمی لوس هستند و احساس مبارزه را نمیرساند.

از نظر ما رابط کاربری بازی خوب طراحی نشده و جای کار دارد، عدم خلاقیت در این قسمت از بازی به چشم میخورد و طراحی ها بیش از حد ساده هستند. همچنین جای دکمه ها مخصوصا در ریزولیشن های ۱۰ اینچی مناسب نیست و گیمر برای لمس کردن دکمه ی گارد با مشکل مواجه میشود. به طور کلی گیم پلی بازی جذابیت جالبی دارد و میتواند تعداد زیادی از طرفداران این سبک را به خود جذب کند. میتوان گفت سازنده ها از عهده ی این بخش به خوبی برآمده اند و باید به آن ها خسته نباشید گفت چرا که سبک فایتینگ یکی از دشوار ترین سبک ها از نظر پیاده سازی فنی ست. حرکت های جالبی برای مبارزه طراحی شده، حرکات سریع و سنگین، گارد ها، پرش و استفاده از جادو که ترکیب آن ها در یک بازی از نکات مثبت گیم دیزاین و پیاده سازی فنی محسوب میشود. بازی از سیستم شخصی سازی جالبی بهره میبرد. شما میتوانید کلاهخود، دستبند، سلاح و … برای کاراکتر خود خریداری کنید  یا قدرت اثربخشی ضربه های کاراکترتان را ارتقا دهید. حتی میتوانید عکس العمل شخصیت تان بعد از پیروزی را انتخاب کنید که بسیار جالب است و انیمیشن های بامزه ای برایش ساخته شده، همچنین میتوانید جادوی تان را عوض کنید که به تنوع بازی کمک میکند. موسیقی بازی حماسی انتخاب شده و کمی شلوغ به نظر میرسد اما به سبک و سیاق بازی میخورد. افکت های صوتی بازی هم در کل به خوبی انتخاب شده و ایراد خاصی در آن دیده نمیشود. تمام این نکات مثبت بازی باعث شد تا ما این بازی را به عنوان بازی برتر هفته انتخاب کنیم. به امید موفقیت تیم سازنده ی سلحشوران و تمام بازی سازان ایرانی.

منتقد : مجید توکلی

ایده ۰٫۷۵
 گیم دیزاین ۱
 داستان  ۰٫۵
 خلاقیت  ۰٫۷۵
 گیم پلی  ۱
 پیاده سازی فنی  ۱
 گرافیک  ۰٫۷۵
 انیمیشن  ۱
 صدا گذاری  ۰٫۷۵
 رابط کاربری  ۰٫۵
مجموع امتیاز

 ۸

[/vc_column_text][vc_single_image image=”4232″ alignment=”right” border_color=”grey” img_link_large=”” img_link_target=”_blank” link=”https://cafebazaar.ir/app/com.dreamrain.salahshooran/?l=fa”][/vc_column][/vc_row]