در رویداد آواگیمز چه گذشت؟

photo_2016-09-30_16-04-51   photo_2016-09-30_16-00-22

گزارش و برداشت ما از رویداد اواگیمز در ۸ مهر

شتاب دهنده آوا گیمز با هدف سرمایه گذاری و تجاری سازی تخصصی پروژه های گیم به تازگی شروع به کار کرده و با توانایی ها و قابلیت های خوبی که این شتاب دهنده دارد در مدت کوتاهی به یکی از محبوب ترین و بهترین ها در این زمینه تبدیل شده است .آوا گیمز با به کاری گیری سیاست هایی درست و گرد هم آوردن تیمی بین المللی از بزرگان بازی سازی  در ایران و خارج از ایران توانسته کمک بزرگی به شرکت های بازی سازی بکند. یکی دیگر از کار های مثبت آوا گیمز که در این رویداد به آن اشاره شد و خیلی برای پیشرفت صنعت گیم مهم بود همکاری سرمایه گذاران ایرانی با آوا گیمز برای حمایت شرکت های بازی سازی و پیشرفت بیشتر صنعت گیم بود و این که با کمک سرمایه گذاران به نام بازی سازی ، آوا گیمز و شرکت های خوب بازی سازی این نیمچه صنعت را  به صنعتی رسمی با داشتن سهام و کمپانی های بزرگ تر تبدیل کند و سرمایه گذاران دیگر که در حوزه هایی به غیر بازی سازی سرمایه گذاری کرده اند نیز به سرمایه گذاری در بازی سازی بیشتر تشویق شوند.

در این رویداد سرمایه گذاران بخش گیم ، شتاب دهنده ها ، پابلیشر ها ، و بازی سازان بزرگ ایرانی گرد هم آمده بودند تا با تصمیم ها و راه کار های درست راه را برای خود و هم چنین بازی سازان هموار تر کنند. در بخش اولیه این رویداد اقای کریمی قدوسی مدیر عامل بنیاد بازی های رایانه ای در مورد فواید این رویداد و بیشتر شدن فعالیت و رویداد ها در این بخش صحبت کردند و هم چنین احظار خوش حالی کردند که این تحول مهم در بخش خصوصی انجام گرفته و همین خصوصی بودن به بهتر شدن کیفیت این کار منجر می شود. هم چنین کریمی قدوسی به این نکته اشاره نمود که بنیاد بازی های رایانه ایران تا حد توان خود به این فعالیت کمک میکند.

در قسمت بعدی رویداد آمار دقیقی از وضعیت مالی بازی سازی در قاره ها و بخش های مختلف جهان به شکل ارائه ای تصویری توسط یکی از اعضا آوا گیمز پرداخته شد و به این نکته اشاره شد که خاورمیانه و به خصوص ایران میتواند پتانسیل خوبی از لحاظ درآمد در بازار جهانی و ارتقا رتبه در این بخش داشته باشد.

در بخش بعدی تیم بازی سازی پاپاتا در مورد موفقیت ها ، شکست ها و تجربه هایی که در زمینه گیم به دست آورده اند با حضار به صورت ارائه ای کامل در میان گذاشتند و  به این اشاره کردند که بازی سازان باید تلاش و صبر بیشتری در کار خود داشته باشند تا به موفقیت برسند و دور از هر حاشیه ای به کار خود ادامه دهند تا به هدفی که میخواهند برسند.

در بخش اصلی رویداد اقای حسین مزروعی مدیر عامل آوا گیمز با ارائه توضیحی کوتاه در مورد رویداد و فعالیت های انجام شده ، با دعوت از سرمایه گذاران به نام بازی سازی ایران بر روی صحنه  پنلی را با این عزیزان در مورد سرمایه گذاری روی بازی ها و شرایطی که هر یک دارند برگزار کردند و با سوالات کلیدی از اقایان در مورد ارائه یک پروژه به سرمایه گذاران ، دلیل هایی برای سرمایه گذاری در بازی سازی ، نحوه درست سرمایه گذاری و غیره توانستند اطلاعات مفیدی را در مورد راه صحیح سرمایه گذاری بر روی بازی ها و تیم ها به حضار ارائه دهند.

در بخش اخر امیرحسین عرفانی با ارائه ای گرافیکی  در مورد  شروع ساخت یک بازی و نحوه درست ساخت بازی از ابتدای شروع یک ایده و تا محصول نهایی صحبت هایی کردند  و در اخر نیز به جایگاه مهمی که آوا گیمز میتواند در هر مرحله بازی سازی در کنار شرکت ها داشته باشد و از مشکلات ان ها جلوگیری کند اشاره ای کردند.

در آخر باید بگوییم این رویداد یکی از بهترین رویداد ها در مورد بازی سازی با موضوعی خوب بود که امیدواریم از این رویداد ها در کشور در این موضوعات بیشتر شود.

عکس ها : حمزه آزاد،نوروگیمز(حامد علی یاری)

Garoos
By

ثبت دیدگاه

ایمیل شما پیش ما محفوظ است فیلد های ستاره دار اجباری است *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>