تخت گاز : تحت تعقیب

By DevLog on بهمن ۵, ۱۳۹۴

نام بازی : تخت گاز : تخت تعقیب

سبک : Endless Arcade Racing

سازنده : استودیو رویاگران

badge-g

 

اینجور که معلوم است بازی های ایرانی در سبک ماشینی بسیار بهتر از سایر سبک ها عمل کرده اند و تخت گاز  از بازی های موفق ایرانی در سبک Endless Arcade Racing می باشد که میتواند سرگرمی خوبی برای شما رقم بزند.

 

ایده و گیم دیزاین :

شما در یک جاده ی چهار لاینه، کنترل یک ماشین را بر عهده دارید و باید با عکس العمل مناسب مانع از برخورد ماشین با موانع راه بشوید. بازی مانند سایر بازی های این سبک بی پایان است و شما را برای رقابت به ثبت آنلاین رکورد تشویق میکند. بعد از چندین دقیقه با توجه به سرعت و استفاده از نیترو، پلیس به دنبال تان میاید که باید از دست آن فرار کنید!

 

گیم پلی :

تخت گاز از گیم پلی آشنایی بهره میبرد و مخاطب به خوبی میتواند با آن ارتباط برقرار کند. کنترل ماشین بسیار نرم و روان پیاده سازی شده و شما میتوانید مانند بازی های “رانر” با swipe کردن صفحه (لمس صفحه و کشیدن انگشت به سمت راست یا چپ) ماشین را کنترل کنید. هر چند مدل های ماشین خیلی با جزئیات نیستند، اما با توجه به سبک بازی به عنوان مدل برای یک بازی ماشینی، قابل قبول است و از آنجایی که دوربین بازی از بالا نشان میدهد جزئیات زیادی از ماشین ها مشخص نیست، بنابراین نیازی به ساخت مدل های پر جزئیات نیست و این کار حتی به بهینه سازی و پردازش روان تر بازی هم کمک میکند. در تخت گاز هم میتوانید ماشین خود را شخصی سازی کنید. جالب است که گزینه های شخصی سازی این بازی کاملا مشابه بازی “ویراژ” است. البته بازی ویراژ در این زمینه جذاب تر عمل کرده. میتوانید در روند مرحله با جمع کردن سکه یا انجام دستاوردها، پاورآپ های خود را افزایش دهید یا آیتم های جدید در قسمت شخصی سازی آزاد کنید. از جالب ترین پاورآپ های بازی که بسیار خوب پیاده سازی شده میتوان به ماشین غلطکی اشاره کرد !! با برداشتن این قدرت در مرحله ماشین شما به صورت یک ماشین قدرتمند که به جلویش غلطکی بسته شده تبدیل میشود و میتوانید از له کردن ماشین های دیگر لذت ببرید !! یکی از نکاتی که به نظرمان جز ایراد بازی ست “آسان بودن” بیش از اندازه ی تخت گاز است !! بازی تخت گاز واقعا آسان ساخته شده و شما به راحتی میتوانید در آن رکورد بزنید که از جذابیت بازی می کاهد.

 

گرافیک :

تخت گاز از نظر گرافیکی به عنوان یک بازی موبایل، کاملا قابل قبول است. نکته ی جالب تنوع فضاسازی جاده در طول روند مرحله می باشد، البته جاده ها جزئیات خاصی ندارند و تمام آن ها از مدل های تکراری که در حال لوپ هستند ساخته شده. سازنده ها میتوانند با ساخت جاده های با جزئیات تر جذابیت بازی را افزایش دهند.

 

صداگذاری :

از نکات جالب صداگذاری بازی انتخاب آهنگ در روند بازی توسط گیمر است. البته از نظر ما آهنگ های خوبی برای بازی انتخاب نشده و کمکی به جذابیت بازی نمیکند. صدایی مربوط به حرکت ماشین شنیده نمیشود و سازنده ها سعی کرده اند با صدای فضای جاده این خلا را پر کنند، صدای ترمز ماشین هم به خوبی بازی های هم سبک خود نیست. بهتر بود صدای مناسب تری برای برداشتن آیتم سکه در نظر گرفته شود.

 

رابط کاربری :

منوی بازی به صورت خلاقانه ای طراحی شده و رابط کاربری و HUD بازی از طراحی های قابل قبولی بهره برده اند.

 

نتیجه گیری کلی :

مسلما تخت گاز جز بازی های خوب ایرانی قرار دارد که از نظر کیفیتی و فنی بسیار خوب پیاده سازی شده. سازنده ها میتوانند با کمی خلاقیت در ایجاد هیجان به بازی کمک کنند، چرا که فکر میکنیم بازی با وجود گیم دیزاین و پیاده سازی خوب فنی، به دلیل آسان بودن هیجان خیلی خوبی به گیمر نمیدهد.

 

منتقد : مجید توکلی

 ۶٫۵  ۱۰ ايده و گيم ديزاين
۱ ۲  ايده
۴ ۵ گيم ديزاين
۱٫۵ ۲ خلاقيت در ايده و گيم ديزاين
۰ ۱ پيش داستان
۷٫۵  ۱۰ گيم پلي
۲ ۲ کنترل ماشين
۱٫۵ ۲ سيستم ارتقا ماشين
۱ ۱ پياده سازي فني
۰٫۵ ۱ سبک هاي بازي
۰٫۵ ۱ روند مراحل
۰٫۷۵ ۱ سرگرمي مخاطب
۰٫۵ ۱ هيجان
۰٫۷۵ ۱ خلاقيت
۷٫۷۵  ۱۰ گرافیک و فضا سازي
 ۱٫۷۵ ۲ نورپردازي
۲ ۳ مدل ماشین ها
۲ ۳ جزئیات جاده
۲ ۲ تنوع جاده ها
۷٫۷۵  ۱۰ صداگذاري
۳ ۴ صدای ماشین
۱ ۱ موسيقي منوي اصلي
۰٫۷۵ ۱ موسيقي مراحل
۳ ۴ افکت هاي صوتي
۹٫۲۵  ۱۰ رابط کاربري
۲ ۲ خلاقيت در طراحي منو
۱ ۱ منوي اصلي
۱ ۱ منوي توقف
۱٫۵ ۲ استفاده از افکت و انيميشن در منو
۲ ۲ طراحي گرافيک منو
۱٫۷۵ ۲ طراحي HUD
 ۷٫۷۵ مجموع امتياز از ۱۰
۳۸٫۷۵/ ۵۰

Good

  • پیاده سازی خوب فنی
  • پاورآپ های جالب
  • کنترل روان ماشین
  • تنوع خوب جاده ها

Bad

  • موزیک های نه چندان جذاب
7.8

ثبت دیدگاه

ایمیل شما پیش ما محفوظ است فیلد های ستاره دار اجباری است *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Sign In

Lost Password