تاتاری

Garoos

By Garoos on بهمن ۱۵, ۱۳۹۴

نام : تاتاری

سبک : Arcade

نام سازنده : جنتل جاینت

badge-g

بازی تاتاری بازی جذابی در سبک آرکید است و به خوبی توانسته این سبک و نوع بازی را به گونه ای دیگر مال خود کند از این رو به نقد این بازی از تیم سازنده جنتل جاینت می پردازیم .

ایده و گیم دیزاین :

بازي در سبک Arcade طراحي شده و شما را به رکورد زني تشويق ميکند.از لحاظ ایده و گیم دیزاین بازی تاتاری حرف نوع و جدیدی ندارد و فقط تلاش سازنده ساخت نوع جدیدی از این بازی بوده و توانسته تا حد زیادی در این کار موفق باشد. ایده و روند بازی کاملا تقلیدی از بازی معروف شرکت کچاپ به نام stick hero بوده است .

 

گیم پلی :

شما در تاتاری باید حواس و چشم های خود را کاملا متمرکز کنید تا بتوانید رکورد خوبی به جا بگذارید ،در تاتاری شما در نقش  کاراکتری با مزه هستید که میخواهید با ساخت پلی به اندازه فاصله خالی بین دو قسمت راه خود را ادامه دهید و با هر حرکت امتیاز کسب کنید.روند بازی اعتیاد اور است و به راحتی میتواند ساعت ها گیمر را جذب کند.تاتاری در این بخش میتوانست قوی تر و یا برابر با بازی شرکت کچاپ عمل کند و علاوه بر ساخت پل گیم پلی دیگری نیز برای افزایش امتیاز کاربر به بازی اضافه کند.همچنین نبود جدول امتیازات نیز در تاتاری گیمر را از بازی دلسرد میکند زیرا سبک ارکید بر رقابت بین گیمر ها معروف و محبوب است .پیاده سازی فنی بازی مناسب بوده و ایرادی ندارد .

 

گرافیک :

نقطه قوت بازی گرافیک بازی است که به زیبایی هرچه تمام پیاده سازی شده است .تاتاری از سبک محبوب این روز ها که گرافیکی پیکسلی است استفاده کرده و این خود کاری نو در این بازی بوده و باعث می شود که به تاتاری لقب کپی را نسبت ندهیم . کاراکتر بازی طرحی بامزه و شبیه سنجاب دارد و محیط بازی نیز کمی نوستالژیک می باشد و کاملا مناسب این بازی بوده ،هم چنین تاتاری در این بخش به خاطر تیم سازنده کمی محیط را دخترانه کرده و ما المان های گرافیکی صورتی و گل گلی را در بازی میبینیم که خود باعث تنوعی جذاب در این بخش شده است .پیشنهاد می شد تیم سازنده کاراکتر های مختلفی نیز طراحی کرده تا بتوان با ان ها نیز بازی را پیش برد و تمامی سلیقه ها راضی کرد ولی متاسفانه این بخش در بازی وجود ندارد و این خود کمی از  جذابیت های بازی کاسته است .نکته دیگری که در این بخش می توانست به جذابیت بازی اضافه کند تغییر فضای گرافیکی پشت زمینه بازی است که امید واریم در بروزرسانی های بعدی این امکان اضافه شود.

 

صداگذاری :

بازی از لحاظ صداگذاری مشکل خاصی ندارد و موزیک منو مناسب بازی است.در این سبک بازی ها صداگذاری نباید به گونه ای باشد که روی اعصاب گیمر تاثیر بگذارد و باعث شود که گیمر از بازی خارج شود. تاتاری در  بخش صداگذاری  به صورت معمولی عمل کرده ولی بهتر بود موزیکی ساده ای  نیز در محیط خود بازی پخش شود که به هیجان بازی و هم چنین کمی سخت تر کردن بازی کمک کند.

 

رابط کاربری:

رابط کاربری بازی ساده و به همان سبک بازی طراحی شده و شامل دو بخش شروع بازی و معرفی تیم سازنده است .یکی از ایرادات این بخش نبود تنظیمات است که حداقل بتوان صدا را در بازی قطع و وصل کرد ،همچنین نبود بالاترین امتیاز در صفحه اصلی از جذابیت های این بخش کم کرده است . منوی بازی دوباره خوب طراحی شده و مناسب بازی است و میتوان به سرعت به بازی برگشت.در سبک ارکید منوی بازی دوباره باید بدون هدر رفتن زمان و به سرعت نمایان شود.

 

نتیجه :

بازی تاتاری به خوبی در قسمت هایی توانسته این بازی را مال خود کند و سبکی متفاوت از این  بازی را به گیمر نشان دهد. ما امید واریم با نشر بروز رسانی شاهد رفع ایرادات و اضافه شدن امکانات در تاتاری باشیم

منتقد : محمد گروس

  ۲٫۷۵  ۱۰ ایده و گیم دیزاین
 ۱ ۳  ایده
 ۰٫۷۵ ۳ گیم دیزاین
 ۱ ۴ خلاقیت در ایده و گیم دیزاین
 ۸٫۵  ۱۵ گیم پلی
 ۲ ۲ کنترل بازی
 ۱ ۲ میزان سرگرمی مخاطب
 ۱ ۱ پیاده سازی فنی المان ها
  ۰٫۷۵ ۲ خلاقیت در طراحی روند بازی
 ۱ ۱ سنجش واکنش
 ۰ ۲ پاور آپ ها
 ۰٫۵ ۱   چالش ها
 ۰٫۷۵ ۲  هیجان
 ۰٫۷۵ ۱   wave ها
 ۰٫۷۵ ۱ ریتم و ضرباهنگ بازی
 ۸  ۱۰ گرافیک
 ۴ ۵ طراحی گرافیک
 ۴ ۵  خلاقیت
 ۳ ۵ صداگذاری
 ۱ ۲ موسیقی
 ۲ ۳ افکت های صوتی
 ۵٫۷۵  ۱۰ رابط کاربری
 ۱ ۲ خلاقیت در طراحی منو
 ۰٫۷۵ ۱ منوی اصلی
 ۱ ۱ منوی توقف
 ۰٫۷۵ ۲ استفاده از افکت و انیمیشن در منو
 ۱٫۵ ۲ طراحی گرافیک منو
 ۰٫۷۵ ۲ طراحی HUD
۲۸  ۵۰ مجموع امتیاز
 ۵٫۶ / ۱۰

Good

  • گرافیک جذاب
  • پیاده سازی فنی خوب

Bad

  • نبود تنظیمات
  • نبود جدول امتیازات
5.6

Sign In

Lost Password